Uszkodzona ładowarka, kilka przydatnych informacji

Prościej naprawić ? Kupić nową ?
Może wymienić tylko część ?
admin_panel_settings
Admin
2021-05-04 14:54:44

Wszyscy spotkaliśmy się z sytuacją w której nasza ładowarka czy to od telefonu czy laptopa przestaje działać.

Powodów może być mnóstwo, są to uszkodzenia mechaniczne (widoczne gołym okiem rozdarcia czy nacięcia), lub inne nie widoczne gołym okiem objawy, jak spięcie wewnątrz ładowarki.

W obecnych czasach ładowarka składa się z dwóch części, kabla łączącego i jednostki zasilającej. Należy jednak pamiętać, iż niektóre urządzenia urządzenia posiadają wbudowany jednostkę w takim wypadku wystarczy sam kabel aby urządzenie działało.

Ciekawym rozwiązaniem w obecnych smartfonach jest użycie kabla od ładowarki nie tylko do ładowania urządzenia, ale również do przesyłu danych.

Co się psuje?

W ten oto sposób otrzymujemy dwa elementy które mogą zostać uszkodzone. W przypadku uszkodzenia tylko jednej części nie możemy poprawnie ładować naszego urządzenia.

Warto przez naprawą sprawdzić każdy z elementów osobno, dzięki czemu będziemy wiedzieli co się uszkodziło i zdecydować czy damy radę sami to naprawić.

Naprawa własna czy jednak pomoc specjalisty?

Drobne uszkodzenia takie jak nacięty kabel, lub uszkodzona obudowa ładowarki, można prosto naprawić samemu używając taśmy izolacyjnej, lub specjalnej lanej szpachlówki dostępnej na w sklepach internetowych.

Pamiętajmy również iż kupując tańsze zamienniki ładowarek czy samych kabli decydujemy się na duże ryzyko, gdyż kupiony zamiennik bardzo często składa się z dużo gorszych części niż oryginał, przez dużo częściej ulega ona awarią, lub przestaje działać zupełnie.

Niestety sytuacja wygląda gorzej jeśli z zewnątrz ładowarka wygląda idealnie jednak przestała działać. W takim wypadku jeśli bardzo nam zależy możemy oddać taki produkt do naprawy do specjalisty, lub oddać taki produkt na gwarancję. Często jednak nie otrzymamy naprawionego produktu a dostaniemy zupełnie nowy. Jeśli gwarancja już minęła, warto pomyśleć nad zakupem nowej ładowarki, koszt naprawy wyniesie tyle co koszt nowej ładowarki, lub drożej.

Warto dodać iż w przypadku uszkodzenia jednej części np kabla, możemy kupić tylko tą część, nie ma potrzeby zakupy jednostki ładującej jeśli nie jest ona uszkodzona. Zakup ładowarki bądź jednej części nie jest trudny ponieważ są one dostępne w każdym większym sklepie, lub komisie.

Mamy nadzieje, że dzięki naszemu poradnikowi poradzą sobie państwo z uszkodzoną ładowarką i zaoszczędzą nie tylko pieniądze, ale co ważniejsze swój czas i nerwy.

Array ( )