Pęknięty, zarysowany, nie działający wyświetlacz w telefonie

Czy pęknięty ekran to koniec świata?
Jest rysa ale działa? Samemu czy do serwisu?
admin_panel_settings
Admin
2021-04-29 11:18:30

W dzisiejszych czasach wszyscy żyjemy w biegu i nie mamy czasu na takie drobnostki jak dbanie o nasz telefon. Wielu klientów uważa iż kupując telefon za parę tysięcy złotych nie muszą go chronić ani o niego dbać ponieważ zrobi to wysoka cena. Tak niestety nie jest i nawet najdroższy smartfon na świecie nie jest niezniszczalny. Najczęściej uszkadzany jest ekran telefonu. Owszem wygląda on niesamowicie, czasem sprawia, że świat wygląda lepiej niż my go widzimy, niestety taki ekran jest bardzo podatny na uszkodzenia. Nawet upadek z niewielkiej wysokości może doprowadzić do pęknięć czy zarysowań. Nie możemy jednak powiedzieć, że ekran po zakupie nie jest chroniony, oczywiście, że jest. Dzięki niesamowitemu szkłu Gorilla Glass jakie obecnie stosuje większość producentów, możemy trochę odetchnąć, jednak nie jest to 100% gwarancja bezpieczeństwa.

Po czym poznać, że nasz ekran jest uszkodzony.

Głównym i najbardziej oczywistym objawem jest pęknięcie lub rysy na ekranie. Nawet z takimi wadami ekran może działać poprawnie, dlatego wielu użytkowników nie decyduje się na jego naprawę. Gorzej jest w przypadku gdy ekran nie działa prawidłowo. Brak reakcji na dotyk, zmiana kolorów, bądź pojawiające się paski na ekranie nie mogą być już ignorowane.

Co zrobić gdy chcemy naprawić ekran?

Ekran to najważniejsza cześć naszego telefonu, dlatego jego wymiana często okazuje się bardzo droga. Koszt wymiany ekranu w niektórych telefonach może kosztować nawet kilka set złotych, co przy starszych modelach przekracza jego wartość. W takich przypadkach domowi majsterkowicze próbują samodzielnie wymienić ekran. Można to zrobić kupując cały zestaw np na allegro. W zestawie naprawczym znajdziemy nie tylko potrzebny nam ekran ale i zestaw narzędzi potrzebnych do wymiany. Osobiście jednak nie polecamy takie rozwiązania, jeśli nie znamy się zbytnio na elektronice, możemy nie tylko nie poprawnie naprawić usterkę, ale dodatkowo uszkodzić inne części smartfona. Inne oczywiste rozwiązanie to oddanie urządzenia do serwisu naprawczego, lub odesłanie go do producenta. Warto wiedzie, iż producent często nie wymienia uszkodzonej części a odsyła nowy telefon.

Dlatego skopiujmy wszystkie potrzebne nam pliki z telefonu, zdjęcia czy kontakty ponieważ mogą już one do nas nigdy nie wrócić.

Jak zapobiegać uszkodzeniom ekranu.

Jest kilka prostych rozwiązań które pozwolą wam uniknąć napraw związanych z waszym ekranem.

Po pierwsze pomyślmy o odpowiednim szkle ochronnym dla naszego telefonu. Taki produkt nie kosztuje dużo, a pozwolą uratować ekran nawet przy bardzo groźnych wypadkach. Szkło ochronne przyjmuje na siebie całą siłę uderzenia, dzięki czemu rysy czy pęknięcia pojawiają się na szkle a nie ekranie. Uszkodzone szkło wystarczy odkleić i nakleić nowe.

Kolejnym pomysłem jest ochronne etui dzięki niemu chronimy nie tylko ekran ale i cały telefon. Cena pokrowca waha się od kilku złotych do droższych mocniejszych etui które kosztują już ponad 100zł. Pamiętajmy jednak, że cena wymiany ekranu jest o wiele większa i trwa o wiele dłużej niż wymiana etui.

Mamy nadzieje, że dzięki naszemu poradnikowi, podejmą państwo właściwą decyzję i przeznaczą te kilka złotych więcej aby chronić swój telefon najlepiej jak to możliwe.

Array ( )