Co robić gdy nasz telefon zostanie zamoczony ?

Telefon wpadł do wody ?
Co robić ? Czy to już koniec ?
admin_panel_settings
Admin
2021-04-28 11:50:52

Jeżeli kiedykolwiek spotkaliście się z taką sytuacją, lub próbujecie jej uniknąć, to dobrze trafiliście. Nasz krótki poradnik podpowie wam co robić w takiej sytuacji i jak jej uniknąć.

Po pierwsze w przypadku każdej kryzysowej sytuacji nie wolno nam panikować. Telefon został zalany? Trudno stało się, już tego nie odkręcimy. Nie ma jednak co składać broni, musimy działać, pamiętajcie czas działa na waszą niekorzyść.

Pierwszy i najczęstszy błąd popełniany przez większość osób to próba włączenia telefonu, aby sprawdzić czy działa.

W niektórych przypadkach telefon zadziała w innych nie, jednak w żadnym razie nie powinniśmy go włączać. Przez włączenie mokrego urządzenie może dojść do spięcia w telefonie i nie będzie już działał nigdy.

Pierwsze co powinniśmy zrobić to wysuszyć urządzenie kompletnie. Może to jednak być bardzo trudne ze względu na to, iż najnowsze modele telefonów nie pozwalają nam rozkręcić urządzenia bez specjalistycznych narzędzi. Jeśli jednak mamy potrzebne narzędzia, powinniśmy usunąć z telefonu baterie i wysuszyć całość najlepiej jak to możliwe.

Jest kilka sposób które mogą zadziałać od razu jak zanurzenie urządzenia w szczelnie zamkniętej torebce z ryżem. Ryż posiada właściwości higroskopijne (dobrze pochłania wilgoć) dzięki czemu pozwala osuszyć części urządzenia. Warto jednak dodać, iż ryż nie jest idealnie czysty i pozostawia pyłki telefonie, przez co telefon jest suchy jednak nadal nie działa.

Kolejnym sposobem jest użycie suszarki, co jest logiczne suszarka służy do suszenia. Pamiętajmy jednak o tym, iż jako amatorzy nie mamy idealnego dostępu do wszystkich części urządzenia. Najnowsze modele telefonów mają części tak małe, że mimo użycia suszarki nie pozbędziemy się całej wody z urządzenia.

Osobiście rekomendujemy udać się z zalanym urządzeniem do specjalistów.

Punkty naprawcze posiadają odpowiedni sprzęt który nie tylko idealnie wysuszy nasz telefon ale dodatkowo zabezpieczy nas przed rdzą czy korozją jaka może pojawić się po zalaniu urządzenia. Nie każdy chce wydawać pieniądze na coś co teoretycznie mogą zrobić sami, jednak pamiętajmy, iż pomoc specjalistów jest tańsza niż wymiana części telefonu, lub zakup nowego urządzenia.

Na koniec łatwy i prosty sposób aby zapobiec sytuacji z zalaniem telefonu.

Zainwestujmy w odpowiedni pokrowiec. Odpowiednia ochrona telefonu pozwoli nam uniknąć nie tylko zalania, ale dodatkowo uchroni nasz telefon przed upadkiem, lub zadrapaniami.

Pokrowce dostępne są w różnym zakresie cenowym od 20 do 100 czy 200zł. Ochrona to nie jedyne co oferują pokrowce, dzięki nim możemy także zmienić wygląd telefonu tak aby lepiej pasował do naszej osoby.

Mamy nadzieje, iż ten krótki poradnik przyda wam się w życiu i pozwoli uniknąć stresujących sytuacji.

Array ( )