Historia wyświetlaczy Amoled firmy Samsung

Samsung znana firma produkująca sprzęt elektroniczny posiada
wiele przełomowych rozwiązań w swoim portfolio.
admin_panel_settings
Admin
2021-04-12 11:34:31

Jednym z najbardziej rozpoznawalnych elementów ich produktów są niesamowite ekrany, zastosowane zarówno w smartphonach, telewizorach czy innym sprzęcie.

Zastosowania w nich technologia o nazwie AMOLED, jest ulepszoną wersją ekranów OLED.

Ekrany AMOLED charakteryzują się grubością nie większą niż 1 mm, dobrą jakością wyświetlanego obrazu, oraz brakiem potrzeby podświetlania ekranu.

Rewolucja dla firmy Samsunga przyszła wraz z ich pierwszym modelem Samsung Wave, który wyposażony był w technologię Super Amoled.

Główne różnice między ekranami AMOLED a SUPER AMOLED to jaśniejszy ekran o 20%, zużycie energii mniejsze o 20%, oraz co najważniejsze zmniejszone odbicie światła nawet o 80%.

Wszystkie te zmiany zostały osiągnięte dzięki połączeniu panelu dotykowego ze szkłem pokrywającym ekran amoled i usunięcie powietrza między warstwami.

Wyposażenie innego chyba najbardziej znanego smartphone Samsunga Galaxy S przełożyło się na ogromną sprzedaż w wysokości 14 milionów sprzedanych sztuk.

Inne znane modele z tym ekranem to Galaxy S3 mini, Omnia 7 czy Nexus S.

Wszystkie inne wersje technologii Amoled takie jak Super AMOLED PLUS, Super AMOLED HD, Super AMOLED FULL HD czy QUAD SUPER AMOLED charakteryzują się tymi samymi zmianami czyli wyższą rozdzielczością jak i ilością wyświetlanych pikseli.

Nowsze modele Samsunga są również wyposażone w lepsze szkło ochronne które pozwala utrzymać nasz ekran w całości, bez rys czy zadrapań.

Nie ma się jednak co martwić jeśli uszkodzimy nasz ekran. Możemy łatwo i szybko naprawić, lub wymienić nasz ekran w każdym serwisie Samsunga czy u jednego z ich partnerów.

Aktualnie najnowsze i najdziwniejsze zastosowanie ekranów AMOLED to ekrany "zwijane" lub "składane". Zastosowane w modelach takich jak Galaxy Z Flip, bądź Galaxy Z Fold, wprowadzają zamieszanie na rynku, jednak ze względu na wysoko cenę, nie są dostępne dla wszystkich co przekłada się na średnią sprzedaż.

Array ( )