Co zrobić gdy stracimy, zgubimy telefon komórkowy

Skradziony, zagubiony telefon komórkowy ?
Co zrobić w pierwszej kolejności.
admin_panel_settings
Admin
2021-05-07 16:10:55

Nasze smartfony to bardzo pomocne i drogie urządzenia. Niestety przez swoją cenę często są obiektem kradzieży, mimo wielu blokad i kodów złodzieje nadal czyhają na nasze urządzenie.

Co zrobić w przypadku gdy zgubimy nasz telefon, bądź zostanie on skradziony?

Nasz krótki poradnik pomoże wam właśnie w takiej sytuacji.

Pierwsze czego nie należy robić to panikować. Każdy z nas może zgubić swój telefon, lub stać się ofiarą kradzieży, jednak zawsze istnieje dla nas ratunek.

Na początku spróbujmy zadzwonić na nasz numer, być może ktoś znalazł nasz telefon i będzie chciał go oddać, (nie wszyscy ludzie są bez serca lub szukają łatwego zarobku).

Jeśli nikt nie odbiera, lub nie ma żadnego połączenia, spróbujmy namierzyć nasz telefon np przez iClouda na naszym komputerze.

Jeżeli ten sposób również nie działa musimy zgłosić się na policję i przekazać im numer IMEI naszego telefonu. Następnie skontaktujmy się z siecią komórkową która pomoże nam zablokować telefon tak aby nikt inny nie mógł go używać.

Często zdarza się, że sieć lub policja dysponująca nowocześniejszym sprzętem niż my, odnajduje nasz telefon nawet po upływie dłuższego czasu.

Ostanie co można zrobić o skorzystać z pomocy specjalnych stron internetowych na których możemy dodać nasz numer IMEI do bazy danych numerów IMEI zgubionych lub skradzionych.

Osobiście polecamy stronę Zgłoś skradziony zagubiony telefon. Posiada ona bardzo prosty w użyciu system który doda nasz numer do ogromnej bazy danych.

Dzięki temu liczne sklepy czy użytkownicy mogą sprawdzić taką bazę i powiadomić o odnalezieniu policje bądź nas. Nie idźmy na łatwiznę i nie kupujmy od razu nowego telefonu, nasze urządzenie na prawdę da się odzyskać.

Uważajcie na siebie i pilnujcie swojego telefonu, zainwestujcie te parę złotych w przydatne etui, lub lokalizator, obiecujemy że wam się to opłaci.

Array ( )