Aktualizacja map w samochodach

Nieaktualna mapa w nawigacji samochodowej ?
Brak ulic, adresów na mapie ?
admin_panel_settings
Admin
2021-05-07 16:01:10

Wielu z nas, lub zdecydowana większość posiada samochód. Ze względu na wygodę w podróżowaniu, czy inne potrzeby związane z przemieszczaniem.

W dzisiejszych czasach, samochód to coś więcej niż środek transportu. To oznaka statusu społecznego który (często mylnie) ukazuje wartość naszej osoby.

Ze względu na teki społeczne wymagania, wiele osób postanawia kupić samochód sprowadzony zza granicy, niż lokalny model.

Niezwykle popularny w tym temacie jest rynek zachodni, gdzie ludzie często sprzedają swoje auta i wymieniają je na nowsze, już po roku czy nawet krótszym czasie.

Kupienie używanego samochodu zależy wyłącznie od nas i zasobu naszego portfela. W obecnych czasach wiele osób decyduje się na zakup samochodów z nawigacją.

Jest to bardzo mądra decyzja jednak wiąże się z dużym ryzykiem. Musimy pamiętać o tym, iż Polska nie jest jednym z największych czy najbogatszych krajów. Dlatego producenci nawigacji tacy jak Navteq czy TeleAtlas którzy aktualnie rządzą na rynku nawigacji w samochodach nie skupiają dużej uwagi na kraju takim jak nasz. Dlatego mamy przeznaczone dla naszego kraju często są nie aktualne, lub nie dokładne.

Prostym rozwiązaniem takie sytuacji jest aktualizacja mapy, która może być łatwa lub bardzo skomplikowana. W zależności od producenta jakiego samochód posiadamy aktualizacji możemy dokonać samodzielnie, kupując kartę SD, płytę lub pendrive z odpowiednim oprogramowaniem, lub musimy skorzystać z pomocy ASO. W takim wypadku nasz samochód zostaje podpięty do komputera w ASO a najnowsza wersja map wgrywana jest z dysku twardego jaki dostępny jest wyłącznie w ASO.

Niestety cena w obu tych przypadkach zawsze jest bardzo wysoka. Koszt aktualizacji map zawsze wynosi kilka set złotych, w nowszych model może być nawet więcej. Dlatego wart przemyśleć czy nie lepiej używać gps np w naszym telefonie. Jedyny koszt jaki nas wtedy interesuje to zakup specjalnego uchwytu dzięki któremu zamontujemy nasz telefon na desce rozdzielczej. Google maps np. jest aktualizowany bardzo często co pozwala nam dotrzeć do celu bez większych kłopotów.

Najważniejsze jest jednak to abyśmy pamiętali, że GPS to tylko pomoc, najważniejsze są nasze oczy skierowane na drogę. Dlatego nie ufajmy nawigacją w 100%.

Mamy nadzieje, iż ten prosty artykuł pomoże państwu nie tylko zaoszczędzić pieniądze, ale pozwoli bezpiecznie dojechać do celu.

Pamiętajcie, nieważne czy macie samochód za 5000 czy 100 000zł. Zasady bezpieczeństwa wyglądają tak samo, nic nie szkodzi na przeszkodzie aby w tańszym samochodzie używać najdroższej nawigacji, czy google maps w nowym mercedesie.

Array ( )